Пазли для найменших

204 товари

Пазли для дітей від 3 до 4 років

Збирання пазлів ― захоплююче заняття, яке підходить для всієї родини. Складання картинки з частин приваблює не тільки малюків, але й дорослих. Тому пазл ― дуже популярна розвиваюча гра для дітей різного віку.

Пазли для дітей від 2 до 4 роківНа ринку іграшок представлено багато різновидів пазлів. Вони відрізняються за сюжетом, можуть бути зроблені з таких матеріалів як картон, пластик, дерево, і ділитись на різну кількість частин. Залежно від типу, такі ігри розраховані на певні вікові групи: пазли для найменших ( від 3 до 4 років), для підлітків і для дорослих.

Спеціалісти з дитячого розвитку радять знайомити діток з картонними пазлами з трьох років. Не варто залишати дітей самих з частинками розібраної картини. Їм треба показати приклад. Спочатку вони не зможуть збирати пазл без вашої допомоги, але з кожним разом у них буде виходити краще, і скоро вони самі будуть з задоволенням складати картинки з улюбленими сюжетами.

Які вибрати пазли для малюків від 3 років

Розвиваючі ігри ― це прекрасний варіант подарунку. Інтерес до них проходить не так швидко, як до звичайних іграшок. Після того, як пазлом довго не гралися, його складають як вперше. Якщо ви хочете купити пазли для найменших і порадувати дитину, важливо перевірити:

  • Кількість елементів і їх розмір. Для початку можна вибрати пазл з мінімальною кількістю деталей. Оптимальний варіант ― картинка, яка ділиться на 4 великих елементи. Їх буде зручно тримати в маленькій ручці.
  • Якість матеріалу. Пазл повинен бути зроблений з міцного, товстого картону. Така іграшка буде радувати малюка довго, елементи не помнуться і не порвуться, навіть якщо з ними будуть не дуже акуратно поводитись.
  • Допоміжні фактори. Деякі пазли мають рамку-контур, яка допомагає зібрати частинки в картину. Дитині значно простіше гратися з пазлами, якщо в неї перед очима є готове зображення чи чорно-біла основа, на яку потрібно накласти елементи. Ці підказки спрощують процес збирання і підійдуть для дітей, які хочуть навчитися гратись з пазлами без допомоги дорослих.
  • Складність картинки. Пазли для дітей від 3 до 4 років мають бути яскравими і контрастними. Чітка диференціація кольорів спрощує процес збирання. Тому для малюків не підходять реалістичні картинки, знімки природи і відомих історичних пам’яток. В них багато елементів з однаковими відтінками, які важко відрізнити.
  • Привабливість сюжету. Дітям подобається збирати  пазли, на яких намальовано те, що їм цікаво: машинки, принцеси, овочі, фрукти та улюблені персонажі з мультфільмів.

Користь пазлів для найменших

Пазли для дітей від 2 до 4 роківЗбирання пазлів ― не тільки гра, але й корисне заняття. Важливо вибрати оптимальний для конкретної дитини рівень складності. Малюк швидко втратить інтерес до занадто простого завдання, а надто складний пазл викличе розчарування і сльози.

Збирати пазли корисно для всебічного розвитку дітей, адже складання єдиної картинки з фрагментів формує:

  • Дрібну моторику. Складаючи пазли, дитина покращує вміння виражати свої думки. Робота з дрібними предметами стимулює мовний центр у мозку, на цьому побудована система Монтессорі.
  • Зорове сприйняття. Дитина роздивляється особливості малюнку на фрагментах, щоб зрозуміти положення елементу на картинці.
  • Концентрацію уваги. Багатьом сучасним дітям важко зосередитись через те, що навколо багато факторів, які відволікають: телевізори, комп’ютери, планшети і телефони. Пазли допомагають зосередитись на конкретній задачі і тренують пам’ять.

Вибирайте пазли для малюків, орієнтуючись на їх інтереси і рівень підготовки. Дайте дитині можливість проявити самостійність, відчути свої сили. Пазли ― це прекрасний варіант корисного і цікавого дозвілля в колі родини.