Пазли для дітей від 7 років
Пазли для дітей від 7 років
Збирати пазли цікаво людям будь-якого віку. Як тільки маленька дитина починає
розрізняти кольори і форми, її можна знайомити з найпростішими головоломками. Вони діляться на 2-4 великі деталі, які зручно тримати в маленькій ручці.
Спочатку дитина грається з батьками, але з часом зможе впоратися із завданням сама. Важливо не пропустити момент, коли малюк повністю освоїть головоломку і втратить до неї інтерес. Тоді йому потрібно запропонувати нову, більш складну задачу.
Роль батьків полягає в тому, щоб купити відповідні до віку дитячі пазли і зацікавити ними дитину. На власному прикладі потрібно показати, як приємно поставити мету та досягнути результату. Щоб зацікавити першокласника, потрібно вибрати пазли для дітей 7-ми років із зображенням улюблених персонажів мультфільмів. Дівчаткам подобаються принцеси і тварини, хлопчики воліють бачити супергероїв та машини.
Перевага пазлів полягає в тому, що вони дозволяють розвивати дитину у формі захоплюючої гри, а також формують навички, необхідні для успішного навчання в школі. Щоб скласти пазли, необхідно проявити посидючість і логічне мислення. Семирічні діти починають шукати власні шляхи вирішення задачі, мислити нестандартно, тому головоломки можуть допомогти розвинути ці когнітивні здібності.
Чому корисно збирати пазли
Пазли - це справжній тренажер для мозку. Щоб отримати картинку, потрібно мислити логічно, скласти стратегію та бути уважним.
Пазли розвивають наступні важливі для школярів молодших класів якості:
- розуміння взаємозв'язку між частиною і цілим. Завдяки тому, що окремий елемент потрібно зіставити із загальною картиною, покращується просторова орієнтація.
- дрібну моторику рук. Дитина, граючись з дрібними елементами, відточує візуально-моторну координацію, тренує точність рухів. Це допоможе освоїти писемність, побутові навички (зав'язування шнурків, застібання гудзиків), а також покращити мовлення, завдяки стимуляції мовного центру головного мозку.
- логічне мислення. Необхідно вибрати стратегію вирішення проблеми, з огляду на кілька чинників одночасно (форма, колір, малюнок).
- пам’ять. Щоб скласти пазл, потрібно постійно утримувати в уяві кінцеву картину.
- самостійність. Спочатку дитина не зможе впоратися без сторонньої допомоги, але з часом вона відчує свої сили і захоче скласти пазли сама. Вона вчиться адекватно оцінювати свої можливості та самостійно справлятися з негативними емоціями.
- уважність. Складаючи пазли, необхідно звертати увагу на дрібні нюанси. Головоломки з реалістичними картинками відрізняються слабкою диференціацією кольору, тому потрібно пильно вдивлятися в пошуках деталі потрібної форми і відтінку.
- стресостійкість. Дитина вчиться спокійно сприймати помилки. Вона розуміє, що для отримання результату потрібно докласти багато зусиль.
Вибираємо якісні пазли
Щоб збирання пазлів стало улюбленим видом дозвілля для всієї родини, потрібно серйозно поставитися до вибору головоломки. Рівень складності повинен відповідати можливостям дитини або трохи перевищувати їх. Для дітей 7-ми років оптимальне число елементів становить від 200 до 500 штук. Сюжет залежить від статі та інтересів гравців. Якщо вибрати пазли з щільного каландрованого картону, вони прослужать довго і не потьмяніють.
Максимальної користі від процесу збирання пазлів можна досягнути, працюючи над головоломкою всією сім'єю. Дітям подобається змагатися з батьками, тому участь нарівні з дорослими буде підігрівати інтерес до процесу. Таке дозвілля зміцнює взаємозв'язок та взаєморозуміння між членами сім'ї.