Пазли та їх користь для дитячого розвитку

      Збирання пазлів – одне з улюблених занять для дітей та дорослих при проведенні вільного часу. Це весела розвиваюча гра, суть якої полягає у тому, щоб з декількох десятків, сотень та навіть тисяч маленьких фрагментів, на які розділена картинка, відтворити її первісний вигляд. За допомогою цієї гри дитина розвиває у собі декілька корисних функцій, значимість яких важко переоцінити для її всебічного гармонійного розвитку. Розглянемо лише деякі з них, щоб однозначно дати відповідь на запитання, яке виникає у багатьох батьків щодо користі пазлів та доцільності їх придбання для своїх малюків.

  • Пазли, зазвичай, складаються з великої кількості маленьких деталей, що сприяє розвитку дрібної моторики та координації рухів дитини, а це в свою чергу є чудовою підготовкою рук малюка до освоєння пензлика, олівця та ручки.
  • Розвиток моторики, в свою чергу, позитивно позначається на роботі головного мозку малюка, що сприяє розвитку логічного, просторового та стратегічного мислення, уяви, уваги, фантазії тощо.
  • Утримання у своїй голові зображення картинки протягом всієї роботи є чудовим процесом тренування дитячої пам’яті.
  • Пазли також сприяють розвитку в малюка посидючості, цілеспрямованості та наполегливості, яких, іноді, сильно не вистачає сучасним дітям. Адже, зазвичай, спочатку необхідно розпочинати з малого, і для того, щоб зібрати повну картинку може знадобитися не одна година.
  • Окрім цього, процес збирання пазлів дає можливість малюкові навчитися приймати самостійні рішення, не чекаючи підказки або допомоги дорослої особи. Пазли допомагають повірити дитині у свої власні сили і вміння та навчити малюка бути відповідальним за результат своєї праці, що дуже знадобиться у його подальшому житті.

       Як тільки малюк навчиться складати пазли самостійно, можна одразу ж починати купувати головоломки з більшою кількістю елементів. Але пам'ятайте, що рівень їхньої складності необхідно підвищувати поступово, адже, наприклад, скласти картинку із 100 елементів дитині 3-х років буде досить непросто, хоча тут все залежить від індивідуального розвитку дитини.

       Турботливим батькам слід пам’ятати, що спільне проведення часу під час укладання пазлів допомагає розвитку взаєморозуміння та взаємоповаги між батьками та дітьми. Дитина іноді потребуватиме допомоги від мами або тата, особливо тоді, коли пазли будуть ставати чимраз складнішими. Проте, ця допомога повинна бути помірною, оскільки самостійність та свобода дій дозволить дитині в майбутньому стати рішучою та успішною.